Proč Direct Metoda a jak vypadá výuka?

Je těžké si představit, že by mohla výuka vypadat jinak než jste byli celý život zvyklí. Je to samozřejmé, protože co by se asi dalo vymyslet na výuce jazyků nového, že?

Čím jsme jiní?

Také jsme si to myslela, ale pak jsem dlouho hledala něco jiného a našla jsem Direct methodpřed 5 lety. Tento styl výuky mě ihned nadchnul tím, že dával jak lektorovi, tak studentům přesně to co potřebují. Všichni mí studenti se za ta léta potýkali se stejným problémem. Učili se roky cizímu jazyku, ale bylo jim to k ničemu. Báli se promluvit, když na ně nějaký cizinec “vybafl” otázku na směr cesty nebo objednávku v restauraci, tak se zasekli a báli se odpovědět. Všechno to bylo dáno skoro neexistující možností si procvičit mluvený jazyk a zautomatizovat si jeho gramatiku tak, aby o ní člověk nemusel přemýšlet a bát se vytvořit větu.

A co je v DME jiné? Hned od první lekce spolu budeme pracovat na tom, aby se Vám cizí jazyk zautomatizoval do takové úrovně, že nebudete vůbec muset cokoliv v hlavě překládat nebo přemýšlet o stavbě věty. K tomu se nebudete muset nic učit nazpaměť a vše se budete učit přirozenou formou.

Na více podrobností se můžete podívat zde a nebo kdykoliv napište a zařídíme Vám ukázkovou lekci ;).

Natočili jsme pro Vás krátké amatérské video z výuky, co na něj říkáte?