7 důvodů, proč studovat cizí jazyky

7 důvodů, proč studovat cizí jazyky

V minulém článku jsme skočili hned k tématu, jak se efektivně učit cizí jazyky. Dnes bych se chtěla vrátit ještě o krok dozadu a podívat se na to, proč se vlastně chceme ty jazyky učit a najít si v tom tak tu správnou motivaci, abychom u učení vydrželi s tou radostí, která je k tomu potřeba.

Jdeme na to?

Jiné zkušenosti na cestách

Když někam jedeme na dovolenou a jsme schopni se dorozumět, získáme tím možnost zažít úplně něco jiného. Nejsme totiž vázáni jen na to, co nám poví v cestovní kanceláři, ale můžeme se vydat cestou vlastní osou. S tím se pojí další výhoda- noví přátelé.

Noví přátelé

Díky tomu, že budete cestovat bez skupiny dalších Čechů, budete se moci seznámit s novými lidmi, zažít si jejich kulturu a vytvořit nová přátelství. To bez znalosti cizího jazyka bohužel není možné.

Konverzace v cizím jazyce

Umíte si představit, že kdyby se Vás cizinec tady u nás na něco zeptal, mohli byste mu bez leknutí odpovědět a případně jít spolu na pivo? Často známe například pár vět, umíme pozdravit, ukázat cestu a tím to končí, je to ale velká škoda, protože jsme tak ochuzeni o možnost seznámení se s novými lidmi z jiných kultur. Velice mě před pár týdny potěšila jedna z našich klientek, která při cestě do ciziny, po pouhém měsíci výuky, najednou přirozeně reagovala na dotazy a mohla bez obav mluvit anglicky.

Rozšíření obzorů a zajímavostí z jiných kultur

Když zažijete na vlastní kůži kulturu jiných zemí, tak nejenže zjistíte mnoho nového a zajímavého, ale celkově si tím rozšíříte obzory. Já například jako ten největší žrout, vždy zkoumám, jak lidé jedí v různých zemích. Většinou navíc bydlíme přímo u přátel, takže jsem takto zjistila, že:

  • v Rusku se pořád jí jen ryby, boršč, bliny a vše se zapíjí samozřejmě vodkou
  • v Holandsku obědvají jen chleba s něčím, což pro mě znamenalo neustálý hlad až do večeře
  • a Francouzi jsou zase schopni večeřet od 7 do 2 do rána, dát si kafe a jet domů spát.

Zažili byste něco takového, když byste bydleli jen v resortu či hotelu?

Kariérní možnosti

Tady jeden hodně samozřejmý důvod – se znalostí cizích jazyků se Vám raketově zvyšují kariérní možnosti a to nejen možnost pracovat na zajímavých projektech, ale například i možnost pracovat v jiných zemích. A s tím se pojí další plus.

Možnost žít v jiné zemi

Do jiné země, když umíte její jazyk, můžete nakonec jet nejen na dovolenou, ale rovnou tam i žít.

Ochrana proti Alzheimeru

Už mnoho výzkumů dokázalo, že bilingvální lidé mají menší pravděpodobnost Alzheimerovy choroby, proto, vrhněte se na to a pojďte studovat třeba s námi ;). My jsme si pro Vás speciálně vybrali na výuku Direct metodu, díky které se budete jazyk učit jako rodilý mluvčí, bez toho, aby Vás to stálo námahu a hlavně tak, aby Vás to bavilo.